Noc zawodowców 2021

Noc Zawodowców 2021 Edycja 4.0 podsumowanie


Dnia 1 października 2021 r. w godzinach od 17.00 do 20.00 odbyło się istotne, nie tylko dla powiatu chodzieskiego, ale także dla całego subregionu pilskiego oraz województwa wielkopolskiego, wydarzenie jakim jest Noc Zawodowców 2021 Edycja 4.0 pt. „Hybrydowo-Zawodowo”. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia, którego inicjatorem było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile, połączone zostały działania w rzeczywistości
i on-line oraz środowisko edukacyjne z biznesowym, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych subregionu pilskiego, ich rodzice, jak również pedagodzy. Intencją przedsięwzięcia było upowszechnianie kształcenia zawodowego i dualnego wśród młodzieży, promocja lokalnego rynku pracy oraz poszerzanie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego.
Na żywo wydarzenie odbywało się w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży. Ogólna liczba uczestników: ponad 600 osób. W programie między innymi:
 • „Zawodowa scena” - promowanie zawodowstwa, rozbudzanie postaw przedsiębiorczych, przybliżanie lokalnego rynku pracy, przykłady sukcesów zawodowych firm i osób z pasją, w formie: spotkań i rozmów z przedsiębiorcami, pokazów zawodów, występów uczniów; gościliśmy tu: Enea Operator S.A., Europol Meble Polska Sp. z o.o., Ardagh Glass S.A., Chodzieski Klub Gospodarczy, Signify Poland Sp. z o.o. oraz Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży i Daniela Dźwika.
 • Warsztaty zawodowe - prezentacje zawodów, kierunków kształcenia branżowego i technicznego, prowadzone przez: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży, Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego
  i Ustawicznego w Złotowie, lokalnych pracodawców. Łącznie przeprowadzono 140 warsztatów zawodowych.
 • ZAWODOWA GRA PLANSZOWA - rywalizacja zespołów uczniów, reprezentacji szkolnych z wiedzy o zawodach rzemieślniczych, kształceniu dualnym i zawodowym. Gra w ramach warsztatu z doradztwa zawodowego organizowanego przez CWRKDiZ w Pile. Młodzież poprzez zabawę poznawała świat zawodów rzemieślniczych. 
 • ZAWODOWY QUIZ w Kahoot! – zmagania uczniów z wiedzy zawodoznawczej w realu i w strefie online
 • ZAWODOWCY POSZUKIWANI – emisja serii filmów o zawodach wraz z ofertą szkół kształcących technicznie
  i branżowo w subregionie pilskim; filmy z ofertą i ideą ZSK/PRK o Polskiej i Europejskiej Ramie Kwalifikacji
 • Konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym oraz dyżur psychologa - udzielono 28 konsultacji z doradztwa zawodowego w zakresie  orientacji zawodowej i szkolnej.
 • POKAZ „ŚWIATŁO I DŹWIĘK” - widowisko laserowo – muzyczne
 • Występ wokalny Jakuba Herforta – zwycięzca Mam Talent i absolwent Szkoły Hipolita
Ponadto w ramach powyższego wydarzenia odbywała się również na żywo emisja filmu „Dogonić marzenia”
w Kinie za Rogiem w Trzciance. Film "Dogonić marzenia” to oparta o prawdziwe wydarzenia historia o pasji, rodzinie,
a przede wszystkim walce o własne marzenia.”

Streamingowaliśmy wydarzenie na YouTube i na Facebook – tu było z nami około 1000 osób
https://youtu.be/IrKa-WWh_t0
Odbyła się w tym czasie także Premiera filmu na YouTube „Sonda uliczna o doradztwie zawodowym”
https://youtu.be/oIUofoLPIXM
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie przy realizacji tej inicjatywy, a uczestnikom za obecność. Mamy nadzieję, że nieobecnych zachęcimy fotorelacją do dołączenia do nas w przyszlym roku w Edycji 5.0
https://youtu.be/3VfFPd96L4Y