Udostępnij

Podsumowanie spotkania on-line "Doradcy dla doradców"

Podsumowanie spotkania on-line "Doradcy dla doradców"
Spotkanie z cyklu warsztatów „Doradcy dla Doradców” zorganizowane dnia 28.05.2020  tym razem przez CWRKDiZ w Pile. Składało się ono           z dwóch odrębnych części.


Pierwsza część spotkania o rozpoczęła się o godz. 10:00. Był to webinar prowadzony przez dr Agnieszkę Wąsik pt. „Narzędzia  aktywizujące w pracy online z młodzieżą – webinar dla doradców zawodowych”. Trwał  90 minut – udział wzięło 17 doradców ze wszystkich CWRKDiZ w Wielkopolsce. Podczas zajęć zaprezentowano i praktycznie stosowano narzędzia internetowe przydatne w pracy doradcy zawodowego m.in. padlet.com, mapowanie myśli, chmury wyrazowe, answergarden.ch.
Wszyscy uczestnicy spotkania już po zakończeniu webinaru dr Agnieszki Wąsik otrzymali materiały w formacie pdf. dotyczące tematyki webinaru.
W drugiej części uczestnicy przełączyli się na platformę TrueConf gdzie po przywitaniu przez dyrektora CWRKDiZ w Pile we wspólnym, wąskim gronie zostały poruszone aktualne problemy w pracy doradców zawodowych, związane z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej w kraju. Doradcy zawodowi  ze wszystkich centrów zaprezentowali swoje osiągnięcia, propozycje i sposoby radzenia sobie    w tej trudnej i nieprzewidywalnej wcześniej sytuacji. Podczas spotkania zostały zaprezentowane narzędzia online stworzone przez doradcę zawodowego CWRKDiZ w Pile - p. Iwonę Damięcką.
Uczestnicy wyrazili chęć i potrzebę zorganizowania następnego spotkania w celach dalszej poprawy efektywności i rozszerzania swoich działań. Spotkanie zostało krótko podsumowane przez dyrektorów CWRKDiZ w Pile i Koninie, którzy dołączyli w formie interaktywnej do spotkania.
 

Galeria