Udostępnij

NOC ZAWODOWCÓW 2018 - Chodzież

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2018, objętym patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
NOC ZAWODOWCÓW nawiązuje do dobrze znanych, cyklicznych wydarzeń takich jak „Noc muzeów”, czy „Noc naukowców”. Wykorzystując tą sprawdzoną formułę chcemy wdrożyć wspomnianą koncepcję, która ma na celu promocję kształcenia zawodowego i dualnego wśród dzieci i młodzieży w regionie.

Termin i miejsce: 5 października 2018 (piątek) godz. 18.00 – 22.00 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2.


Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.

W programie między innymi:
  • Mini warsztaty zawodowe prowadzone przez nauczycieli z zakresu wybranego zawodu w celu prezentacji metod pracy i kierunków kształcenia  • Warsztaty i konsultacje z doradcą zawodowym, których tematem będzie planowanie własnego rozwoju i podejmowanie pierwszych świadomych decyzji dotyczących ścieżki edukacyjno – zawodowej  • Spotkanie z rzemieślnikami i praktykami  • Rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych – GOŚĆ SPECJALNY Paweł Salamon, zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski 2016, jako przedstawiciel wybranego zawodu i przykład sukcesu zawodowego  • Niespodzianka na zakończenie (pokaz „Światło i dźwięk”).W ramach wydarzenia zapraszamy uczniów szkół Powiatu Chodzieskiego  do udziału w konkursie „Zawód moich marzeń”, w którym można wygrać atrakcyjny sprzęt multimedialny. Regulamin ko

nkursu pod tym linkiem.

Prace konkursowe można nadsyłać do siedziby CWRKDiZ w Pile do dnia 28 września br.. Podczas Nocy Zawodowców 2018 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja prac.

Szkoły zainteresowane udziałem bardzo prosimy o potwierdzenie mailowo lub telefonicznie obecności grupy ze Szkoły ze wskazaniem ilości uczniów oraz opiekunów do dnia 13 września br..

Partnerzy wydarzenia:
Starostwo Powiatowe w Chodzieży
Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży
Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży
Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach
Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

Organizator: Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile

Regulamin wydarzenia_Noc zawodowcow_2018


Program Nocy Zawodowców_5_10_2018