Udostępnij

MIĘDZYNARODOWE SUKCESY POLSKICH ZAWODOWCÓW - Noc Zawodowców 2020

PLAKAT_WORLDSKILLS_SUKCESY
               
MIĘDZYNARODOWE SUKCESY POLSKICH ZAWODOWCÓW - idea konkursów WORLDSKILLS/EUROSKILLS
17:15- 17:45
 
Osoby prowadzące: Paulina Machera i Maciej Pisarek
Odbiorcy: młodzież- uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych kształcących zawodowo.
 
Poznajcie sukcesy polskich zawodowców w konkursach WorldSkills oraz EuroSkills, które są cyklicznymi wydarzeniami, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych.
 
W skrócie:
EuroSkills i WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 28 państw z Europy i aż 80 państw w edycji globalnej, czyli Worldskills. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Inicjatywa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji stwarza możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych. Dla uczestników konkursów jest to MEGA doświadczenie i okazja do poznania światowej sławy jurorów.