Udostępnij

Umowa Partnerska CWRKDiZ w Pile z Grupą Enea

enea_logo_rgb

 
Miło nam poinformować, iż dnia 14 czerwca 2021 roku została zawarta umowa partnerska pomiędzy: CWRKDiZ w Pile a Eneą S.A. Celem Umowy jest promocja i popularyzacja kształcenia praktycznego wśród uczniów oraz rozwój programu patronackiego.
Tego samego dnia w ramach umowy odbyło się już pierwsze spotkanie on-line z cyklu pn. „ROZPOCZNIJ SWOJĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ” dla uczniów i nauczycieli szkół technicznych oraz branżowych. Przedstawiciele Grupy Enea przybliżyli uczniom z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie specyfikę pracy w zawodach: elektryk, technik elektryk oraz technik elektronik.
Dziękujemy Grupie Enea za cenne informacje i pomoc w rozwijaniu kompetencji zawodowych i osobistych uczniów.

 O Grupie Enea:
Grupa Enea jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.
Zarządzamy pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, po sprzedaż i obsługę Klienta.
Ponad 17 tys. osób zatrudnionych w spółkach Grupy Enea odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln Klientów tworząc innowacyjny koncern energetyczny. Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju i nieprzerwane dostawy energii elektrycznej do milionów gospodarstw domowych.
Nieustannie się rozwijamy i szukamy do naszego grona ambitnych osób otwartych na nowe technologie.

Jakie szkoły objęte są programem patronackim Enei?
W ramach programu patronackiego współpracujemy ze szkołami branżowymi i technicznymi w województwach:
 - wielkopolskim,
 - mazowieckim,
 - świętokrzyskim,
 - zachodniopomorskim,
 - lubuskim,
 - kujawsko- pomorskim.
Dlaczego warto wybrać kształcenie w szkole patronackiej Enei?
Kształcenie w klasach o profilu technik elektryk i technik energetyk daje uczniom możliwość zdobycia kwalifikacji niezbędnych
do przygotowania do pracy w branży elektroenergetycznej.
Enea jako patron szkoły wspiera uczniów w rozwoju zawodowym m.in. poprzez realizację programu stypendialnego „Moc na start”, prowadzenie spotkań z ekspertami i praktykami z Enei, organizowanie wycieczek edukacyjnych.
W zależności od możliwości i liczby miejsc uczniowie zapraszani są do udziału w  praktykach.

Kończysz szkołę patronacką i zastanawiasz się co dalej?
Po ukończeniu szkoły w klasach elektrycznych i energetycznych uczeń zdobywa kompetencje, które umożliwią mu przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej. Aby poznać oferty pracy w Grupie Enea, przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i aplikować o pracę warto zapoznać się z informacjami zawartymi w zakładce Kariera na www.enea.pl.
Uczniowie, którzy chcą kontynuować kształcenie na poziomie studiów wyższych na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki będą mieli możliwość aplikowania do udziału w kształceniu o profilu praktycznym (dualnym) w spółkach Grupy Enea.
Natomiast studenci i absolwenci nie tylko Politechniki, ale również innych uczelni mogą aplikować do udziału w programie płatnych staży „Zainstaluj się w Enei”. Więcej informacji o programach znajduje się na stronie www.enea.pl.