Udostępnij

"Stasiu Zawodowiec" - zajęcia zawodoznawcze w Przedszkolach Publicznych w Pile

Zaczęliśmy spotkania zawodoznawcze w przedszkolach pod nazwą "MAŁY ZAWODOWIEC" / "Stasiu Zawodowiec". Mają one na celu rozbudzanie zainteresowania zawodami wśród najmłodszych, zapoznanie dzieci ze światem zawodów, kształtowanie umiejętności ich rozpoznawania, pokazywanie dzieciom atrybutów, rekwizytów, narzędzi związanych z pracą. 
22.10.2018 doradcy zawodowi CWRKDiZ w Pile przeprowadzili w dwóch grupach zajęcia w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Pile m.in. czytając fragmenty z książeczki  „Zawody – czyli kim możesz zostać” a także prowadzili gry i zabawy zawodowe. Dzieci bardzo angażowały się w zabawy i wykonywanie zadań a na koniec otrzymały od Centrum upominki.
My również dostaliśmy urocze prezenty od dzieci - za co bardzo dziękujemy.

 

[gallery columns="4" size="medium" ids="1082,1084,1088,1090"]
14.11.2018 Kontynuujemy działanie „Stasiu Zawodowiec”. Tym razem gościliśmy w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Pile. Czytanie książki „#Zawody–czyli kim możesz zostać” było głównym punktem spotkania z dziećmi, a także stanowiło wstęp do zawodowych gier i zabaw, które prowadził z przedszkolakami nasz doradca zawodowy. Grupa Biedronki i Misiaki świetnie radziły sobie z zawodowymi zadaniami.

[gallery size="medium" columns="4" ids="1106,1107,1108,1109"]
Przedszkole Publiczne nr 1 w Pile

23.11.2018 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Pile grupa "Misiaki" brały udział w grach i zabawach zawodowych, podczas których pracownicy #CWRKDiZ w Pile zaznajamiali je z zawodami i rozpoznawali zainteresowania dzieci.
Przedszkolaki wykazały się dużym zainteresowaniem i kreatywnością tworząc nowe nazwy zawodów - np. #PanSamolot jako #Pilot oraz #PanKaretka jako #RatownikMedyczny
Dzieci otrzymały upominki od Centrum a dla Przedszkola przekazano książki „#Zawody – czyli kim możesz zostać”. Tego typu akcje dają ogrom pozytywnej energii do działania a także wiarę w przyszłych zawodowców.

[gallery columns="4" size="medium" ids="1110,1111,1112,1113"]
'Stasiu Zawodowiec" dotarł do kolejnego przedszkola. Tym razem  4.12.2018 w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Pile grupa Pszczółki i Stokrotki miały spotkanie z Górnikiem z racji dzisiejszego Święta Barbórki. Dzieci zobaczyły na własne oczy uroczysty strój Górnika, poznały charakter pracy w kopalni, ale jak również w innych zawodach. Przedszkole otrzymało od Centrum książki Zawody – czyli kim zostać a przedszkolaki – odblaskowe opaski. Święta Barbara czuwała nad wszystkim i kto wie, może na któreś z dzieci spłynie górnicze powołanie po dzisiejszym spotkaniu.

[gallery columns="4" size="medium" ids="1114,1115,1116,1117"]
Stasiu Zawodowiec w Przedszkolu Publicznym Nr 15 w Pile - 12.12.2018. Pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile Pan Mariusz i Pani Marta przeprowadzili zajęcia preorientacyjne. Były zabawy, nauka o zawodach i przekazanie dla przedszkola materiałów edukacyjnych. Dziękujemy za miłe przyjęcie.
Natomiast 13.12.2018 odwiedziliśmy Przedszkole Publiczne nr 13 w Pile - była to grupa Kasztanki i Słoneczka.


05.12.2018 pracownicy naszego Centrum spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Publicznym nr 12 w Pile w ramach działania #StasiuZawodowiec. Dzieci w bardzo żywy sposób uczestniczyły w prozawodowych zajęciach.
Z kolei 07.12.2018 mieliśmy zajęcia z dwoma grupami przedszkolnymi w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Pile - były to #Jagódki i #Muchomorki. Placówka otrzymała od nas książki o zawodach. Dzieci dostały drobne upominki, a przede wszystkim - poprzez zabawy - miały spotkanie z wieloma zawodami.
Tradycyjnie poznaliśmy dzięki dzieciom propozycję nowej nazwy profesji: #PanZszywacz jako #Krawiec, czyli osoba, która szyje. Dzieci wskazały również jako zawód: #Haker. Kreatywność dzieci stale zaskakuje.
Koniec każdego spotkania był bardzo relaksujący – masażyk w oparciu o różne profesje. Dzieciom bardzo się to spodobało, a panie z przedszkola postanowiły, że wplotą to ćwiczenie do swoich codziennych zajęć z dziećmi.
 

Galeria