Udostępnij

Dzień Włoski w Szkole Hipolita - 21.03.2022

500 na 300 px baner na podsumowanie wyjazdu erasmus plus jako dzien wloski w szkole hipolita
W Dniu Wiosny 21.03 mieliśmy okazję świętować także Dzień Włoski w ramach Dni Języków Obcych. 
 
Było to upowszechnianie rezultatów projektu pn. „Staże we Włoszech – teoria w praktyce” w ramach Programu Erasmus + Mobilność edukacyjna w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET). 
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile było Instytucją wnioskującą o grant i Liderem Projektu. 
 
W wyjeździe wzięło udział 21 uczennic i uczniów oraz troje opiekunów ze Szkoły Hipolita w Chodzieży. Wyjazd i praktyki zawodowe na Sycylii trwały miesiąc w dniach 15.10.2021 - 15.11.2021. 
Młodzież odbywała praktyki u przedsiębiorców w Katanii w zawodach: technik elektryk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik organizacji turystyki, technik mechanik. 
Podczas uroczystości podsumowano wyjazd i projekt, który z powodu pandemii nieco się wydłużył. Młodzież przygotowała występy artystyczne nawiązując do kultury sycylijskiej i wspominając okres zagranicznych praktyk. Podczas poczęstunku obecni goście mieli możliwość spróbowania włoskich specjałów przygotowanych m.in. przez uczestników praktyk. Uczniom wręczono dyplomy uczestnictwa w projekcie. Zaangażowanym osobom podziękowano  za współpracę i profesjonalizm przy realizacji projektu. 
 
W części oficjalnej obchodów Dni Języków Obcych uczniowie szkoły uhonorowali swoich ukraińskich szkolnych kolegów. Przygotowano część poświęconą Ukrainie – „Solidarni z Ukraina”. Zaprezentowano charakterystykę kraju, jego kulturę, ciekawostki, a także  w języku ukraińskim śpiewano i recytowano.  

Galeria