Udostępnij

Zawodowe Czwartki - maj 2019 r.

ZAWODOWE CZWARTKI - ZAWÓD PIELĘGNIARKA  - 14.05.2019 - na PWSZ w Pile

Dzięki PWSZ w Pile w Zakładzie Pielęgniarstwa przeprowadziliśmy zajęcia z cyklu preorientacji zawodowej pn. „#ZawodoweCzwartki”. Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 i Przedszkola Publicznego nr 12 w Pile poznały zawód PIELĘGNIARKA / PIELĘGNIARZ, który obchodził swoje święto 12-go maja. Podczas zajęć zorganizowanych i przeprowadzonych przez wykładającą na kierunku Pielęgniarstwo panią Edytę Libudę dzieci miały bezpośrednie zetknięcie z wszelkimi aspektami pracy pielęgniarki. Podczas warsztatów niezastąpiona była pomoc m.in. studentów pierwszego roku Pielęgniarstwa. Basia, Weronika, Mariusz, Zuzanna, Paula, Paweł, Klaudia i Julia chętnie pokazywali dzieciom tajniki zawodu, który wkrótce będą wykonywać zawodowo.
W nowootwartym Centrum Symulacji Medycznych na PWSZ w Pile w Zakładzie Pielęgniarstwa w poszczególnych, bogatowyposażonych salach symulacyjnych do ćwiczeń przedszkolaki mogły własnoręcznie zabandażować ranę, zmierzyć temperaturę, ciśnienie, posłuchać bicia serca, poznać i przećwiczyć elementy pierwszej pomocy czy przyjrzeć się nowoczesnej aparaturze monitorującej stan chorego przy szpitalnym łóżku. Atrakcji był cały szereg, a dzieci były bardzo aktywne i ciekawe wszystkiego. Na koniec otrzymały kolorowanki o zawodach oraz odblaski z numerem alarmowym pogotowia aby pamiętały jak wzywać pomoc w nagłej sytuacji. Bardzo dziękujemy za możliwość przeprowadzenia tak kreatywnych zajęć na PWSZ w Pile.
Współorganizatorzy cyklu:
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile


ZAWODOWE CZWARTKI - ZAWÓD STOLARZ  - 16.05.2019 - PBP filia w Złotowie

Razem z Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile Filia w Złotowie zaprosiliśmy „zawodowca” na spotkanie z przedszkolakami. Dzieci z Przedszkola Katolickiego w Złotowie przyglądały się pracy stolarza, który przybył ze swoim warsztatem do biblioteki. Pan Andrzej Manikowski, należący do Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie i szkolący od wielu lat uczniów w swojej firmie w zawodzie #STOLARZ, objaśniał dzieciom na czym polega jego praca i jak ważna jest dla każdego z nas. Pomagała mu w zajęciach Pani Joanna potwierdzając, że zawód stolarz jest także dla Pań. Panie z biblioteki przygotowały świetną aranżację drewnianych przedmiotów pokazującą wszechstronność i użyteczność wyrobów stolarskich. Przedszkolaki poznały rodzaje drewna oraz narzędzia wykorzystywane w pracy stolarza. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem brały udział w warsztatach, a nawet z zaangażowaniem wbijały gwoździe. Po zajęciach na pytanie: „Kto chce być w przyszłości stolarzem?” był w górze las rąk. Na koniec było przekazanie książek i kolorowanek o zawodach, a także podziękowania i prezenty – m.in. drewniane klocki od Pana stolarza – dla „młodych rzemieślników”.

Organizatorzy spotkania:
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile
Biblioteka Pedagogiczna w Złotowie

Galeria